سگ های آپارتمانی

سگ های آپارتمانی

سگ های آپارتمانی

محبوب ترین نژاد سگ ها برای نگه داری در آپارتمان

۱-یورکشایر تریر (Yourkshire)

 

سگ‌های کوچک و بازیگوش و پرنشاطی هستند. بسیار شجاع هستند. این نوع سگ‌ها دوستدار نوازش هستند. یورکشایر تریرها در خانه بسیار فعال هستند و عاشق این هستند که هر روز به پیاده‌روی بروند. همچنین به هوای سرد هم حساس‌اند و از این نظر این نژاد سگ جزو محبوب ترین نژاد سگ ها برای نگهداری در آپارتمان محسوب می‌شود.
۲-شیتزو (Shih-Tzu)

نژاد شیتزو

این سگ کوچک و شاد به راحتی با همه دوست می‌شود. این سگ‌ها بسیار باهوش هستند و با دیگر حیوانات به خوبی رفتار می‌کنند. این نژاد سگ‌ به گرما حساس است و حتما هر روز باید به پیاده‌روی برود.

۳-پکینیز(pekinese)

نژاد پکینیز

رفتار آرام و مطیع بودن آن باعث گشته که در سراسر جهان بعنوان یک موجود صمیمی مطرح گردد. اما به دور از اعضای خانه از هیچ چیزی بیشتر از بازیگوشی و سر و صدا لذت نمی برد. حالت تهاجمی ندارد ، سگی است صبور که نگهداری از آن آسان است رفتاری شبیه به شیر دارند. آنها حساس ، استقلال طلب ، مبارزه طلب و بسیار احساساتی نسبت به صاحبشان هستند

در عوض با غریبه ها خو نمی گیرند. سگی است مشتاق برای جلب توجه تا آن حد که اگر بفهمد غذا نخوردن او باعث جلب توجه صاحبش می شود ، از خوردن غذا اجتناب خواهد کرد! اصولاً سگ حسودی است. پر سر و صدا است و می تواند دیدبان خوبی باشد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود.

۴-بولداگ (Bulldog)

نژاد بولداگ

بولداگ برخلاف چهره ترساکی که دارد بسیار آرام و مهربان است. این نوع از نژاد سگ‌ جزو محبوب ترین نژاد سگ ها برای نگهبانی مناسب است . همچنین بولداگ‌ها با کودکان بسیار مهربان و عاشق نوازش هستند. نژاد محبوب از سگ ها که حسابی ورزشکار شدن!
۵-پاگ (Pug)

نژاد پاگ

پاگ ها سگ‌هایی بسیار بازیگوش و باهوش هستند. دیده‌بان‌های خوبی بوده و برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند. با دیگر حیوانات رفتار خوبی دارند اما زیاد فعال نیستند و علاقه‌ای به پیاده روی ندارند زیرا این نژاد سگ به هوای گرم حساس‌ است.محبوب ترین نژاد سگ هاکه همه عاشق تنبلی و چشاشون میشن!

۶-شی هوا هوا (Chihuahua)

نژاد شی هوا هوا

در گروه محبوب ترین نژاد سگ های شاد و عروسکی قرار دارند. ممکن است دیر جای دستشویی خود را یاد بگیرند. این نژاد سگ‌ برای زندگی در آپارتمان مناسب است اما باید هر روز به پیاده‌روی برود. محبوب ترین نژاد سگ های جیبی!

۷-داشهوند(Dachshund)

نژاد داشهوند

سر زنده و پر محبت ، شجاع و مغرور ، تقریباً شلوغ و جدی. سگ بسیار باهوشی است چنانکه گاهی به نظرمی رسد او صاحبش را آموزش می دهد! با خانواده خونگرم است.داشهوندها برای تعلیم دشوارند اما سگهای مناسبی برای سفر کردن می باشند. بیشتر به بزرگ تر ها علاقه دارند و برای کودکان توصیه نمی شوند. این سگها علاقه زیادی به پارس کردن دارند و نسبت به جثه کوچکشان صدای بلندی دارند.میزان ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.محبوب ترین نژاد سگ ها که سگ لوک خوش شانس بوده!

۸-پامرانین(pomeranian)

نژاد پامرانین

پامرانین ها شخصیتی باهوش و شاداب دارند. آن ها دوست دارند افراد جدید را ملاقات کنند و باحیوانات دیگر می توانند به خوبی رابطه برقرار کنند هرچند گاهی اوقات خود را بزرگتر از حیوانات دیگر می بینند.پامرانین ها انرژی زیادی دارند و از پیاده روی لذت می برند. آن ها مدت طولانی می دوند و سرشان را به طور متکبرانه ای بالا نگه میدارند، افراد جدید را ملاقات می کنند و مناظر و بوهای جدید را کشف می کنند.پامرانین ها سرگرمی خوبی برای افراد مسن و کسانی که مشغله زیاد دارند هستند زیرا آن ها نیاز زیادی به تربیت و پرورش دادن ندارند و برای ساکنان آپارتمان ها یا خانه هایی که حیات مجزا و باغچه ندارند بسیار مناسب هستند.

۹-چاینیز کرستد(chinese crested)

نژاد چاینیز کرستد

این سگ ، شیرین ، سر زنده ، بازیگوش و با نمک می باشد. آنها عاشق بقل شدن و لبخند هستند. نسبت به کودکان با محبت اند اما باید به کودکان تذکر داد که در هنگام بازی با آنها خشن برخورد نکنند چرا که این نژاد به دلیل نداشتن مو می تواند آسیب پذیر باشد. آنها دوستان سرگرم کننده ای هستند.سگ مناسبی برای نگهداری در آپارتمان است و نیازی به حیاط ندارد. در هوای سرد باید لباس گرم تن آن کرد.برای آنها همان فعالیتهای روزانه کافی می باشد و علاقه زیادی به پیاده روی دارند.سگ بسیار تمیزی است و کمتر به کک وشپش آلوده می شود.به هر حال سگ مناسبی برای افرادی است که به موی حیوانات آلرژی دارند.

۱۰-پودل (poodle)

نژاد پودل

نژادی است بسیارفعال ، باهوش و با ظاهری مغرور . سگی است پر سر و صدا . آرایش آن می بایست صحیح و در صورت شرکت در نمایشگاه بصورت استاندارد صورت گیرد .برای زندگی آپارتمانی ایده آل است . در خانه فعال و پر جست و خیز می باشد و نیازی به حیاط برای نگهداری ندارد .به پیاده روی علاقه دارد . دویدن در محیطی آزاد و امن آنها را در شرایط بدنی متعادلی حفظ خواهد کرد . اصولا ً نوع مینیاتور آن به فعالیت بدنی کمتری نسبت به انواع دیگر نیاز دارد . نژاد محبوب از سگ هایی که برنده مسابقات زیبایی هستن!

۱۱-بیچون فرایز (Bichon Frise)

نژاد بیچون فرایز

‌این سگ پشمالو در گروه سگ‌های عروسکی قرار دارد. یک سگ اجتماعی است که به سادگی به صاحب خود علاقه‌مند می‌شود و با کودکان هم رابطه خوبی دارد. این نژاد سگ‌ باید هر روز به پیاده‌روی برود و موی آن‌ها هم باید هر روز شانه شود. ماهی یک بار هم باید حمام شوند.

۱۲-شیبا اینو(shiba inu)

نژاد شیبا اینو

شیبااینو سگی هوشیار، با اعتماد به نفس و شجاع است. دوست داشتنی، مهربان و آموزش پذیر است. سگهای تمیزی هستند و بسیار کم پاس می کنند و همیشه در کنار و نزدیکی صاحبش می ماند. بازیگوش و سرزنده، با استقامت و پر سرعت است. یک شیااینوی اجتماعی شده با کودکان، گربه ها و سایر سگها رابطه خوبی دارد.نژادی است تمیز با پوشش کوتاه که آراستن آن بسیار آسان است.محبوب ترین نژاد سگ ها که بخاطر وفاداریش مجسمش رو تو ژاپن ساختن!

۱۲-گری هوند(Greyhound)

نژاد گری هوند

گری‌هوند، گونه‌ای از سگ‌های شکاری است که در درجهٔ اول آن‌ها را برای مسابقه‌های سرعتی آماده می‌کنند. هرچند اخیراً به دلیل شهرتی که این گونه از سگ‌ها پیدا کرده‌اند از آن‌ها به عنوان سگ‌های خانواده و حیوان خانگی نیز استفاده می‌شود.آن‌ها بسیار رام، ساکت و وفادار به صاحب خود هستند. برخلاف دیگر سگ‌ها اهل واق واق کردن زیاد نیستند و از بودن با انسان‌ها یا حیوان‌های دیگر لذت می‌برند و البته برخی از آن‌ها هستند که مشکلی با بودن با دیگر حیوانات خانگی مانند گربه‌ها ندارند.

۱۳-جاپانیز چین(Japanese chin)

نژاد جاپانیز چین

سگ جاپَنیز چین را همچنین جاپُنیز اِسپانیِل می‌نامند که در دسته ی سگ های آپارتمانی قرار میگیرند.این سگ نسبت به گرما بسیار حساس میباشد و احتیاج به پیاده روی های روزانه ندارد و براحتی میتوانید از آن در آپارتمان نگهداری کنید.نیازی به فعالیت بدنی خاصی در طول روز ندارد اما بهتر است که هرزگاهی او را به بیرون ببرید و با او بازی کنید زیرا از این کار بسیار لذت میبرد. نژاد محبوب از سگ های جیبی!

۱۴-مالتیز(maltese)

نژاد مالتیز

یک سگ عروسکی بازیگوش و پرجنب وجوش و فوق العاده با نمک و دوست داشتنی است . این نژاد بدلیل اینکه دارای پوشش بدنی پرپشت با موهای بلند است به مراقبت ورسیدگی بیشتری نیازدارد و همواره باید موهای حیوان را شانه زده و بدنش را تیمارکنید هر چند که درفصل بهار و پائیز حیوان موریزی ندارد .سر زنده ، بازیگوش ، آرام ، دوست داشتنی و قابل اعتماد است . بسیار باهوش می باشد و اگر بداند جایزه ای در انتظارش است خیلی خوب آموزشها را فرا می گیرد . یک حیوان خانگی کلاسیک است . با سایر حیوانات خانگی کنار می آید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید